Aktualizacja: 23.11.2024 09:25 Publikacja: 08.08.2024 17:14
Dr hab. Rafał Wiśniewski, prof. UKSW: Managerowie z różnych branż częściej niż ich podwładni szukają „nieracjonalnego przewodnictwa” w tym, co robią.
Foto: Adobe Stock
Przeglądając publikacje, które pojawiły się dziś w mediach społecznościowych, nietrudno zauważyć, że dla wielu użytkowników internetu 8 sierpnia 2024 roku to wyjątkowa data. W postach, które publikują, informują swoich bliższych i dalszych znajomych, że zmierzają czerpać pełnymi garściami z tego, co oferuje magiczny – w kontekście astrologii i numerologii – dzień. Energii, o której mowa, upatrują w trzech ósemkach obecnych w dzisiejszej dacie. Pierwsza oznacza dzień, druga - miesiąc, a trzecia (po zsumowaniu cyfr 2, 0, 2 i 4) – rok. To wyjątkowa kumulacja numerologicznego symbolu nieskończoności, siły, władzy i równowagi. Dodatkowo, jeśli wziąć pod uwagę prawidła rządzące światem astrologii, 8 sierpnia otwiera się także tzw. Brama Lwa. Taką nazwę nosi coroczne wydarzenie kosmiczne: na niebie wchodzi jedna z najjaśniejszych gwiazd, Syriusz – uznawana przez znawców tematu za Duchowe Słońce ludzi – tworząc energetyczne połączenie ze Słońcem, Ziemią i gwiazdozbiorem Lwa. Mając na uwadze te wszystkie fakty, wielu ludzi uważa, że 8 sierpnia to dzień otwierania się na nowe możliwości, duchowe nauki i głębsze zrozumienie swojego miejsca we wszechświecie.
Generacja Z nie ma problemu ze zmianą pracy i miejsca zamieszkania, aby zarabiać więcej - tak wynika z najnowszego raportu H&R Block 2024 Outlook on American Life. Przedstawiciele tego pokolenia nieustannie poszukują też dodatkowych źródeł zarobku.
Co Europejki i Europejczycy myślą o perspektywie, w której – już jako osobami starszymi lub niedołężnymi – będzie się nimi opiekował robot? Opinie na ten temat zbadał zespół brytyjskich i australijskich naukowców. Okazuje się, że w porównaniu z mężczyznami kobiety są znacznie bardziej sceptyczne.
Jedna z najbardziej prestiżowych uczelni świata, Uniwersytet Yale, zamierza włączyć do programu nauczania przedmiot poświęcony twórczości Beyoncé. Jakie reakcje wśród studentów wzbudza nowa propozycja dydaktyczna?
Jeden z japońskich prawicowych polityków zaproponował ostatnio, aby wprowadzić prawo zakazujące samotnym kobietom powyżej 25 roku życia wchodzenia w związki małżeńskie i jednocześnie zmuszające kobiety po 30 do usunięcia macicy. Postulaty spotkały się z ostrą krytyką wielu środowisk – informuje anglojęzyczny dziennik „The Japan News”.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Dwa miesiące po zakończeniu chemioterapii księżna Kate pojawiła się u boku księcia Williama i króla Karola III podczas obchodów Dnia Pamięci. Kogo zabrakło na uroczystościach?
Gdy 15 lat temu Salma Hayek brała ślub z miliarderem François-Henri Pinault, małżonkowie nie podpisali intercyzy. W wywiadzie dla „Wall Street Journal” aktorka wyjaśnia, że zarabia własne pieniądze i ceni sobie niezależność finansową. Co na to mąż?
Samotne spędzanie wolnego czasu to zdaniem branżowych ekspertów jeden z wiodących trendów w świecie podróży. Grupę podróżujących, która odpowiada za jego popularyzację, nazwano „MeMooners”. Co oznacza to określenie?
W kraju, z którego pochodzi Nila Ibrahimi, kobietom i dziewczynkom nie wolno zabierać głosu ani śpiewać publicznie. 17-letnia Afganka przeciwstawiła się tym zakazom i jej działania zostały nagrodzone. Jakie akcje zainicjowała i komu zdołała pomóc?
21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Naukowcy z Uniwersytetu SWPS przeprowadzili analizy, w których przyjrzeli się codziennej życzliwości w Polsce. W raporcie z badania napisano m.in. o tym, od czego zależy jej poziom.
Malala Yousafzai i Jennifer Lawrence promują film dokumentalny „Bread & Roses”, który ukazuje życie afgańskich kobiet pod rządami talibów. Przejmujące historie bohaterek, które stawiając opór reżimowi, ryzykowały własne życie, można będzie obejrzeć od jutra na jednej z platform streamingowych.
Z okazji święta narodowego Monako księżna Charlene zaprezentowała na serdecznym palcu pierścionek zaręczynowy.
Redakcja znanego na całym świecie słownika Cambridge wybrała słowo 2024 roku. Zdaniem ekspertów jego popularność pokazuje rosnącą w społeczeństwach popularność afirmacji.
Kate Bush, 66-letnia brytyjska wokalistka i autorka tekstów, ma szansę na pierwszą w karierze nagrodę Grammy. Czekała na ten moment 30 lat. W jakich kategoriach została nominowana?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas