Aktualizacja: 24.01.2025 23:56 Publikacja: 04.01.2024 16:36
Dwie na pięć badanych Polek pracuje więcej niż rok temu.
Foto: Stock Adobe
Jak wynika z raportu „Bizneswoman Roku: Polki i przedsiębiorczość 2023” , Polki nie są zadowolone ze swoich zarobków. Badania wskazują, że ze względu na inflację ich dochody znacznie spadły. Wyniki badania pokazują, że 1/3 kobiet zarabia mniej niż rok wcześniej, a u 64 proc. badanych pogorszył się poziom satysfakcji z dochodów.
18 proc. kobiet biorących udział w ankiecie deklaruje, że ich wynagrodzenie znacząco straciło na wartości, natomiast 12 proc. określa tę zmianę jako nieznaczną. 1/3 respondentek twierdzi, że nie czuje różnicy.
Wnioski z raportu ONZ „Towards Equal Opportunity for Women in Defence”: powolny, lecz stały marsz ku równości w armiach świata. Wciąż istnieje wiele barier, które utrudniają kobietom rozwój kariery wojskowej.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Z badania, które przeprowadzono wśród właścicieli polskich firm z sektora MŚP, wynika, że starsi przedsiębiorcy chętniej nawiązują relacje biznesowe z kobietami niż ci młodsi. Eksperci wyjaśniają, z czego wynika to zjawisko.
Zaangażowanie w idee zielonej gospodarki sprawia, że firmy zarządzane przez kobiety są proekologiczne, co wiąże się z mniej agresywną, za to bardziej trwałą strategią ekonomiczną. Jakie inne oblicza ma zjawisko „zazieleniania biznesu” przez kobiety?
Święty Mikołaj też czasem musi się rozliczyć z fiskusem – przypomina Joanna Narkiewicz-Tarłowska, doradczyni podatkowa, dyrektor zarządzająca w kancelarii Vialto Partners Poland.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Czy różnice w wynagrodzeniach to wina przepisów, nadużyć ze strony pracodawców, a może braku odwagi, by zmierzyć się z tabu jawności płac? Niezależnie od przyczyny, jedno jest pewne: coraz więcej firm będzie musiało odpowiedzieć sobie na pytanie jak wyrównać szanse kobiet i uniknąć dyskryminacji.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Polki chcą inwestować, choć znacznie częściej niż mężczyźni mają przed tym pewne obawy. Jeżeli już podejmują decyzję o zainwestowaniu w jakieś aktywa, to wybierają przeważnie te, które są obciążone możliwie jak najmniejszym ryzykiem – nawet jeżeli inwestycja przyniesie mniejszy zysk.
Firma doradcza McKinsey & Company wraz z fundacją Lean In opublikowały raport „Women in the Workplace 2024”, który pokazuje rozdźwięk między postrzeganiem osiągnięć zawodowych kobiet i mężczyzn.
W tym odcinku czytamy dwie książki: „Rybie oko” Dominiki Słowik, o tylko na pozór różowych latach 90. i 2000., oraz „Hałas” Małgorzaty Halber, najprawdziwszy manifest wymierzony w techno-kapitalizm, który organizuje nasze życie, a przede wszystkim pragnie naszego czasu i uwagi.
Wiele kobiet widzi gorzej w ciemności niż w dzień – szczególnie za kierownicą - tego dowodzą nowe badania. Ujawniamy, dlaczego tak się dzieje i podpowiadamy co można zrobić w przypadku słabszej orientacji w nocy za kierownicą.
Niszowe perfumy w przystępnej cenie? Do niedawna takie zestawienie wydawało się sprzecznością. Géraldine Archambault, twórczyni marki Essential Parfums, udowadnia, że unikatowe perfumy nie muszą być drogie. Entuzjastów jej strategii nie brakuje.
Środowisko radców prawnych konsekwentnie powierza stanowisko prezesa samorządu mężczyznom. Czy to oznacza, że kobiety się nie nadają?
To prawda, władze samorządu radców prawnych lubią ciszę i unikają niewygodnych pytań, a karty są z góry rozdane.
Starają się łączyć zawodowe wyzwania z prywatnym życiem i świetnie realizują się jako kobiety aktywne. Poszukują pracy, w której nie zostaną zamknięte na lata w jednej, określonej funkcji. Dlatego szukają firm nowoczesnych i otwartych na świat, doceniających różnorodność. Poznajcie kobiety polskiej spółki Bacteromic, która walczy z problemem antybiotykooporności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas