Zmarła Janet Allard Cook, była prezes amerykańskiego oddziału Estée Lauder

Janet Allard Cook była ceniona nie tylko za wpływ na kształt branży kosmetycznej, ale również za działania filantropijne. Zmarła w swoim domu w St. Petersburgu. Miała 77 lat.

Publikacja: 22.02.2024 13:56

Współpracownicy Janet Allard Cook pamiętają ją nie tylko jako menedżerkę, ale także mentorkę.

Współpracownicy Janet Allard Cook pamiętają ją nie tylko jako menedżerkę, ale także mentorkę.

Foto: Adobe Stock

Janet Allard Cook rozpoczęła karierę jako doradca ds. urody Clinique w firmie G. Fox & Co. w mieście Hartford w stanie Connecticut. Później założycielka Clinique, Carol Phillips, zaproponowała jej stanowisko księgowej. Pokonywała kolejne szczeble, pracując dla tej marki, a następnie dla Aramis oraz Estée Lauder, rodzinnego imperium kosmetycznego powołanego przez nestorów rodu Estée i Josepha Lauderów, a zarządzanego obecnie przez przedstawicieli dwóch kolejnych pokoleń, z synami założycieli Leonardem i Ronaldem na czele.

Amerykański sen

Jej droga zawodowa była ziszczeniem się prawdziwego amerykańskiego snu. „Tylko w Ameryce można zaczynać jako doradca do spraw urody, a kończyć na stanowisku prezesa marki” – powiedziała Cook w 2004 roku.

Współpracownicy Janet Allard Cook, w tym Leonard A. Lauder, pamiętają ją nie tylko jako menedżerkę, ale także mentorkę, która zarażała swoją pasją do branży kosmetycznej. „Przez ponad 25 lat Janet i ja podróżowaliśmy po świecie, spotykając się ze sprzedawcami detalicznymi i doradcami kosmetycznymi oraz budując biznes. Jej zaangażowanie, pasja, przywództwo i dobry humor wzbogaciły naszą firmę i nas wszystkich, którzy mieli przyjemność z nią pracować” – mówił Leonard A. Lauder kiedy odchodziła na emeryturę.

„Dostałam tu wiele niesamowitych możliwości i będę za wszystkimi tęskniła. Ale rodzinna atmosfera w Lauder oznacza, że tak naprawdę nigdy nie odchodzisz na emeryturę – zawsze pozostajesz w kontakcie z ludźmi” – mówiła na pożegnanie, cytowana przez serwis Women’s Wear Daily.

Czytaj więcej

Bobbi Brown - kobieta, która wie wszystko o makijażu. Jaki jest jej przepis na bycie piękną?

Rozwój przede wszystkim

Wyróżniała się niezachwianym poświęceniem dla pracy i naturalnymi zdolnościami przywódczymi. Kładła duży nacisk na rozwój firmy, a także na wyławianie w niej talentów. Sama również ciągle się rozwijała, w trakcie pracy uzyskała tytuł MBA na Uniwersytecie Harvarda.

Była ceniona również za swoją działalność filantropijną, szczególnie wsparcie dla Fundacji Badań nad Rakiem Piersi i Fundacji Czystej Wody. Dzięki jej staraniom na cele charytatywne wpłacono ponad 1,7 miliona dolarów.

Ze swoim mężem Jonem S. Cookiem przeżyła 40 lat. Miała pięcioro przysposobionych dzieci, liczne wnuki i prawnuki. Zmarła po nagłej chorobie.

„Dziedzictwo Janet Allard Cook przypomina, że prawdziwe piękno leży nie tylko w estetyce, ale także w sile charakteru i głębi wkładu w społeczeństwo” – ocenia Muhammad Jawad, dziennikarz serwisu BNN Breaking's.

Ludzie
Fin zastąpił Seraphinę. Dziecko kolejnej sławnej pary nie identyfikuje się ze swoją płcią
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Ludzie
Sytuacja bez precedensu: Senegal ma dwie pierwsze damy. Nowy prezydent jest bigamistą
Ludzie
Zła passa Chiary Ferragni. Straciła intratną posadę i ma problemy wizerunkowe
Ludzie
Shakira ma nowego partnera. To dużo młodszy od niej aktor
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Ludzie
"Żyliśmy na marginesie". Sophie Marceau ponownie wspomina związek z Andrzejem Żuławskim