Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 25.03.2025 07:37 Publikacja: 06.08.2024 15:47
Şevval İlayda Tarhan Yusuf Dikeç
Duet Şevval İlayda Tarhan – Yusuf Dikeç wywalczył kilka medali, począwszy od 2022 roku.
Foto: PAP/ABACA
– Wspinaj się po szczeblach kariery krok po kroku, nie spiesz się. Zaufaj sobie i doceniaj swoje postępy – taki opis 24-latka zamieściła na swoim profilu instagramowym, dokumentując kolejne sukcesy sportowe, będące jej udziałem. Pochodząca z Turcji niedoszła pani policjant, rozpoczęła swoją karierę sportową w 2015 roku, szlifując swoje umiejętności w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego z 10 metrów. Trzy lata później nie tylko zdobyła złoty medal wśród juniorów w Mistrzostwach Świata w Strzelectwie 2018, ale też pobiła narodowy rekord w swojej kategorii wiekowej. Sukces powtórzyła rok później, podczas Mistrzostw Europy w Strzelaniu z 10 metrów 2019 w Chorwacji oraz w trakcie Pucharu Świata Juniorów 2019.
Eksperci nie mają wątpliwości: kobiecy sport jest coraz popularniejszy. Analitycy z firmy Deloitte podają konkretne liczby, wskazują na dyscypliny, które przynoszą największe zyski, a także w jakich regionach kobiecy sport będzie rozwijał się najprężniej.
Nauka samoobrony to nie tylko sposób na zyskanie poczucia bezpieczeństwa, ale i metoda wzmacniania swojej niezależności. Dzięki treningom kobietom łatwiej zrozumieć, jaki drzemie w nich potencjał. Jak przekłada się to na ich życie zawodowe?
12 minut, 10 ćwiczeń, brak specjalistycznego sprzętu i konsekwencja w przestrzeganiu planu treningowego. Stosująca te proste zasady Helen Mirren od lat utrzymuje nienaganną sylwetkę. W czym tkwi tajemnica programu XBX opracowanego w latach 50.?
Z roku na rok kobieca piłka nożna przyciąga przed telewizory i na stadiony coraz liczniejsze grono kibiców, co nie uchodzi uwadze mediów i sponsorów. Kolejne inwestycje i kontrakty z partnerami biznesowymi z różnych branż przyniosły kobiecym klubom piłkarskim w ostatnim sezonie rekordowe przychody. Jak radzą sobie poszczególne kluby? Sprawdzili to analitycy firmy Deloitte.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Polki zostały mistrzyniami świata w rozgrywkach Counter-Strike 2 podczas IESF Female World Esports Championship w Rijadzie. Złoty medal zdobyty po dramatycznym finale przeciwko Francji to nie tylko kolejny triumf sportowy, ale także ważny krok na drodze do równouprawnienia kobiet w e-sporcie.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
W Muzeach Watykańskich można oglądać wyjątkowe arcydzieło włoskiego renesansu. Zapomniano o nim na 500 lat.
W centrum Warszawy może niebawem zrobić się jeszcze gęściej, bo wiele wskazuje na to, że stolicy przybędzie kolejny wieżowiec. Będzie bardzo oryginalny – wyróżnia go charakterystyczne „wcięcie” na niższych kondygnacjach.
Jedzenie oprócz tego, że jest nośnikiem wspomnień, pozwala także poczuć przynależność do kultury, w której zostało się wychowanym. Dlatego, gdy przeprowadzamy się za granicę, tęsknimy za tradycyjnymi, prostymi potrawami z naszego kraju. Ale działa to także w drugą stronę – raczej nie jemy rzeczy, z którymi mamy złe skojarzenia.
Maria Branyas należała do grona „superstulatków” – osób, którym udało się dożyć lub przekroczyć wiek 110 lat. Pochodząca z Katalonii kobieta zmarła w 2024 roku, mając dokładnie 117 lat i 168 dni. Zespół hiszpańskich naukowców postanowił zbadać sekret jej długowieczności.
Po tragedii w domu Gene’a Hackmana i Betsy Arakawy, żona Bruce’a Willisa, Emma Heming Willis, wypowiedziała się na temat osób opiekujących się chorymi współmałżonkami. Przekaz zakończyła mocnym akcentem dla potwierdzenia swego postulatu. O co apeluje?
W Kenii jest ciepło, ludzie są uśmiechnięci. Przez to, że zmagają się z różnymi problemami życiowymi, nie przejmują się drobiazgami, nie irytują się tak szybko jak my, rzadko podnoszą głos – opowiada Joanna Sznajderska, która od 18 lat mieszka w Afryce.
Zaledwie kilka tygodni po premierze programu „With Love, Meghan”, gospodyni show ogłasza udział w kolejnym projekcie. Jakiej tematyce będzie poświęcony podcast prowadzony przez żonę księcia Harry’ego i kiedy zostanie wyemitowany pierwszy odcinek?
Pracowała jako modelka, w Nowym Jorku uczyła się aktorstwa. W Los Angeles odnalazła dom i zdecydowała, że nie chce już być zależna od innych. Dzisiaj Magdalena Mielcarz jako Lvma Black produkuje muzykę i mówi: „Największym sukcesem jest robić rzeczy tak, jak się chce”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas