Reklama
Rozwiń

Empatyczne przywództwo - na czym polega i kiedy się opłaca ten styl zarządzania?

Managerowie wykazujący wysoki poziom empatii są postrzegani jako bardziej skuteczni, a ich zespoły osiągają lepsze wyniki. Czy jednak taki styl zarządzania może w pewnych okolicznościach okazać się nieskuteczny? Psycholog komentuje.

Publikacja: 24.02.2025 11:39

Empatyczne przywództwo to świadome i strategiczne podejście do zarządzania, które opiera się na aute

Empatyczne przywództwo to świadome i strategiczne podejście do zarządzania, które opiera się na autentycznej trosce o ludzi.

Foto: Adobe Stock

Serialowa Morgan Gillory samotnie wychowuje troje dzieci i sprawnie łączy obowiązki rodzicielskie z dorywczą pracą u boku doświadczonego detektywa w pobliskim komisariacie policji. Jej ponadprzeciętne umiejętności kojarzenia faktów, zapamiętywania ciągów liczb i znaków oraz rozwiązywania najtrudniejszych zagadek nie idą jednak w parze z nieposkromionym temperamentem i dość swobodnym podejściem do kwestii stylizacji prezentowanych w miejscu pracy. Sceptyczny kolega z komisariatu, doświadczony detektyw Adam Karadec, początkowo nie wykazuje chęci przyjęcia niepokornej Morgan do swojego zespołu. Jego przełożona, Selena Soto, ma jednak przeświadczenie, że zdolności Morgan okażą się przydatne w przypadku prób rozwikłania najbardziej skomplikowanych zagadek kryminalnych, a niekonwencjonalne metody działania sprytnej mamy trojga dzieci pozwolą spojrzeć na każdy napotkany problem z innej niż dotychczas perspektywy.

Pozostało jeszcze 92% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
50 ofert, jedna odpowiedź. Jak Kimberley Ho zbudowała milionowe imperium firmy Evereden?
Biznes
Urszula Rzepniewska, współtwórczyni marki Marlu: Jeszcze nie czas na odcinanie kuponów
Biznes
Lucy Guo deklasuje Taylor Swift na liście najmłodszych miliarderek. Na czym się wzbogaciła?
Biznes
Rekordowa liczba prezesek na liście „Fortune 500”
Biznes
Tylko 5 proc. twórczyń online zarabia powyżej 20 tys. zł. Oto, dlaczego nie doganiają mężczyzn