Dla niego rzuciła wszystko: ojczyznę, rodzinę i rolę, która dała jej status międzynarodowej gwiazdy. W ramach pożegnania dostała od Delona wielki bukiet słynących z prawie czarnego koloru róż baccara wraz z krótkim liścikiem i wiadomością, że wyjeżdża z inną do Meksyku. A na koniec pięciostronnicowy list dostarczony przez adwokata.
Rosemarie – wnuczka Rosy i Marii
Rosemarie Magdalena Albach-Retty urodziła się 23 września 1938 roku w Wiedniu, kilka miesięcy po włączeniu Austrii do Rzeszy Niemieckiej. W jej rodzinie od strony ojca aktorzy rodzili się w każdym pokoleniu. Pradziadek, Rudolf Retty (1845-1913), był aktorem i reżyserem, jego żona Kathe Retty piosenkarką. Mieli córkę Rosę, która poślubiła Karla Albacha, oficera armii cesarskiej. Ten z miłości porzucił karierę wojskową i został prawnikiem, a następnie również aktorem. Syn Rosy i Karla, Wolf Albach-Retty, urodził się w maju 1906 roku i najpierw grał wraz z matką w Burgtheater, a następnie rozpoczął karierę aktora filmowego. W 1933 roku na planie poznał aktorkę Magdę Schneider. Była urodzoną w 1909 roku córką Franza Xavera Schneidera (1878-1959) i Marii z domu Meier-Hörmann (1879-1951), bez tradycji artystycznych.
Magda i Wolf pobrali się 11 maja 1937 roku w Berlinie. W następnym roku urodziła się ich córka Rosemarie, która imię dostała po obu babciach. 21 czerwca 1941 roku na świecie pojawił się jej brat Wolf-Dieter Albach, zwany Wolfim, który w przyszłości został chirurgiem.
Czytaj więcej
Od 20 lat prowadzi Fight Aids Monaco, organizację wspierającą nosicieli wirusa HIV i chorych na AIDS. Księżna Stefania z Monako przez lata była buntowniczką, która nie chciała żyć według zasad dyktowanych przez monarszą rodzinę. Ale mówi się, że i tak skazana była na klątwę rodu Grimaldich.
Rosemarie czyli Romy Schneider wspominała później, że podejrzewała, że jej matka była kochanką Adolfa Hitlera. Mała Rosemarie bawiła się między innymi z dziećmi Martina Bormanna, prywatnego sekretarza Fuhrera i jednego z przywódców III Rzeszy. W dorosłości chciała uwolnić się od piętna, jakie na niej wywarły tamte czasy, nadając dzieciom biblijne imiona i wybierając role ofiar nazizmu.